Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Játra

Co vás čeká na cestě za léčbou

průvodce procesem léčby

Jsme vaším partnerem v průběhu celého procesu protonové léčby

Provedeme vás celým procesem protonové léčby. Jestliže budete mít jakékoliv dotazy, jsou tu pro vás naše koordinátorky, které ochotně odpoví a budou vám k dispozici kdykoliv v průběhu léčby až po její ukončení. Naši lékaři mají dlouholeté zkušenosti v léčbě nádorových onemocnění a ochotně vám vysvětlí benefity a rizika jednotlivých metod léčby. Pro každého pacienta mají vyhrazený dostatek času a pozornosti. Kontaktuje naše koordinátorky na telefonním čísle +420 222 998 989.

Jak léčba probíhá?

Protonová léčba rakoviny jater je ambulantní. Prvním krokem je absolvování vstupního vyšetření a dalších potřebných diagnostických vyšetření. Na jejich základě sestaví tým odborníků Protonového centra ozařovací plán. Tento plán je uzpůsoben s ohledem na vaše individuální potřeby. Poté bude následovat již samotná protonová léčba. Do Protonového centra budete docházet v přesně stanovených dnech a čase, který bude vyhrazen pouze pro vás. Ozařování protony trvá pouze několik minut, ale včetně konzultace a přípravy na ozařování budete v našem centru přibližně jednu hodinu.


Vstupní vyšetření v Protonovém centru

Prvním krokem na cestě k léčbě rakoviny jater protonovým paprskem je bezplatné vstupní vyšetření. Lékař Protonového centra posoudí váš zdravotní stav, vaši diagnózu i stádium onemocnění. Na základě těchto informací lékař rozhodne, zda je ve vašem případě protonová léčba vhodná. U našich koordinátorek léčby si můžete domluvit termín bezplatného vstupního vyšetření a to na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Diagnostika

Pro přesnou přípravu plánu protonové léčby rakoviny jater jsou potřebná různá diagnostická vyšetření. V Protonovém centru využíváme tu nejmodernější diagnostiku:

Plánování

Pro účinnou léčbu je nezbytné určit přesnou polohu nádoru a to na základě provedených diagnostických vyšetření. Protonový paprsek umožňuje přesně ozářit pouze nádor a současně redukovat nežádoucí ozáření okolních zdravých tkání a orgánů. V průběhu 3-5 dnů pro vás bude připraven váš individuální ozařovací plán.

Léčba

Do pražského Protonového centra docházíte na pravidelné návštěvy v konkrétní den a čas. Při každé návštěvě je odborníky Protonového centra pečlivě překontrolována jak vaše poloha, tak i umístění nádoru. Dále ověří ozařovací plány a další data potřebná pro přesné zacílení protonového paprsku přímo do nádoru. Minimálně jednou týdně absolvujete konzultaci s lékařem, který s vámi projedná dosavadní průběh protonové léčby a váš aktuální zdravotní stav a odpoví na vaše dotazy.

Chcete více informací o léčbě rakoviny jater ?

‹ Zpět

Játra

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde