Menu
CZE
Infolinka +420 222 999 000
Játra

Snižuje ozáření

břišní dutiny

Menší ozáření břišní dutiny

Protonová léčba redukuje dávku záření na játra, dutinu břišní, ledviny, dvanácterník a míchu. Tím výrazně snižuje závažnost akutních nežádoucích účinků radiace, jako je nevolnost, zvracení a průjmy. Minimalizuje pravděpodobnost vzniku poškození ledvin (nefrosklerózy - cévní onemocnění ledvin) a tzv. renální hypertenze (zvýšení krevního tlaku, které vychází z postižení ledvin). Dále snižuje riziko jaterního selhávání.

Protonová terapie při léčbě hepatocelulárního karcinomu:


na mnohem početnější skupinu nádorů sekundárních, což jsou dceřiné nádory (tzv. metastázy), jejichž původní nádor může být kdekoliv v těle (například prs, plíce nebo ledvina).

Druhotné nádory jako následek ozařování

Druhotné nádory (sekundární malignity) jsou nejobávanějším a nejznámějším velmi pozdním následkem ozařování. Zabránit jejich vzniku lze tím, že se sníží dávka záření, nejen na důležité zdravé tkáně a orgány, ale sníží se i celková dávka záření.

Protonová terapie minimalizuje vznik druhotných nádorů

Fotonová radioterapie ozařuje jak samotný nádor (cílovou oblast), tak i zdravé tkáně v jeho okolí. Protonová léčba oproti tomu ozařuje pouze cílovou oblast a to díky technologii skenování tužkovým svazkem (pencil beam scanning). Snižuje tak množství záření na zdravé okolí nádoru a redukuje riziko vzniku komplikací a pozdních nežádoucích účinků léčby.

Chcete více informací o léčbě rakoviny jater ?

‹ Zpět

Játra

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů