Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Játra

Směřujte přesně k cíli

vynikající výsledky léčby

Protonová léčba je vhodná i pro komplikovaná onemocnění

Protonová léčba je šetrná a přesná metoda ozařování. Díky vlastnostem protonového paprsku dokáže precizně zacílit přímo do nádoru a tak výrazně snížit komplikace a vedlejší nežádoucí účinky. Protonovou terapii je možné využít i při léčbě onemocnění, u nichž bylo doposud ozařování komplikované a rizikové. Patří k nim nádory jícnu, slinivky břišní, jater a oblasti svěrače konečníku.

Protonová terapie při léčbě nádorů jater:


Protonová léčba u nádorů jater

U nádorů jater (hepatocelulární karcinom) je protonová léčba vhodná především při onemocnění, které nelze léčit chirurgickým výkonem, které nezakládá metastázy (vzdálená ložiska) mimo játra a také pokud pacient není zařazen do transplantačního programu.

Protonová léčba směřuje přesně do nádoru

Při použití moderní metody ozařování protonovým svazkem lze přesně zacílit požadovanou oblast. Cílem protonové léčby je dopravit potřebnou dávku záření do nádoru a zároveň neohrozit okolní zdravé tkáně a orgány. Protonový paprsek se dokáže zastavit přímo v nádoru a významně tak snižuje ozáření okolí nádoru a důležitých kritických orgánů. Zároveň výrazně snižuje riziko vzniku nežádoucích účinků.

Chcete více informací o léčbě rakoviny jater ?

‹ Zpět

Játra

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde